Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
DRAŽICE NIBE EL 300-3kW Ohrievač nerezový WH074420
DRAŽICE NIBE EL 300-3kW Ohrievač nerezový WH074420 DRAŽICE NIBE EL 300-3kW Ohrievač nerezový WH074420

DRAŽICE NIBE EL 300-3kW Ohrievač nerezový WH074420

DRAŽICE NIBE EL 300-3kW Ohrievač nerezový WH074420 Elektrický ohrievač vody pre rodinné, bytové domy či penzióny s objemom 300 litrov. Technické parametre: Objem: 300 litrov Antikorózna ochrana... Zobraziť celý popis »


Výrobca: DRAŽICE
Model: WH074420

Popis

DRAŽICE NIBE EL 300-3kW Ohrievač nerezový WH074420

Elektrický ohrievač vody pre rodinné, bytové domy či penzióny s objemom 300 litrov.

Technické parametre:
Objem: 300 litrov
Antikorózna ochrana: nerez
Objem energie pri 80 ° C: 27,9 kWh
Ohrev na 45 ° C pri 3kW: 4,0 hodín
Ohrev na 80 ° C pri 3kW: 8,0 hodín
Hmotnosť: 76 kg
Výška: 701 mm
Priemer: 600 mm
Dĺžka: 1615 mm
Výkon vykurovacieho telesa: 3 kW
Istenie 3kW teleso: 6 A
Napájanie: 400 V alebo 230V
Trieda elektrického krytia: IP 24

Ohrievač vody EL ponúka voľbu robustného ohrievače vody, ktorý môžete umiestniť do technickej miestnosti či pivnice. Tento model je určený pre ležatú montáž napríklad na konzole pod strop. Ohrievač vody EL sa skladá z nerezovej nádrže. Tepelná izolácia ohrievača je prevedená z bez freónové PUR peny (EPS) pre dokonalé izolačné vlastnosti ohrievača. Ohrievač vody EL je z výroby vybavený termostatom s možnosťou nastavenia maximálne do 80 ° C. Ohrievač vody EL je dodávaný v zapojení na 400V s výkonom vykurovacieho telesa na 3kW alebo na 230V s výkonom vykurovacieho telesa na 2kW. Ohrievač vody EL je z výroby vybavený sadou zmiešavacieho a poistného ventilu so spätnou klapkou.

- Kvalitný nerezový ohrievač
- Dlhá životnosť
- Nerezová nádrž zaisťujúci kvalitnú vodu
- Nadštandardné tepelná izolácia
- Kompaktné prevedenie
- Príjemný dizajn
- Ležaté prevedenie

Nerezové ohrievače vody NIBE
Spoločnosť NIBE mimo tepelných čerpadiel a ich príslušenstva dodáva na slovenský trh aj nerezové elektrické a nepriamovyhrieva ohrievače vody. Nerezové prevedenie ohrievačov NIBE zaisťuje ich vysokú životnosť pri dlhodobom zachovaní kvality vody.

Niečo málo k NIBE nerezovej ocele:
Kvalita použitej nerezovej ocele má na antikoróznu odolnosť nádoby na ohrev vody značnú dôležitosť. Spoločnosť NIBE zvolila feriticko oceľ EN 1.4521. Tá okrem iného obsahuje 18% chrómu a 2% molybdénu, avšak minimálne množstvo niklu. Pretože sa jedná o feritické ocele, nie je náchylná k napäťovej korózii, čo znamená, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridov vo vode.

Vysoký obsah chrómu a zvlášť potom obsah molybdénu zlepšujú odolnosť voči jamkovej korózii. Extrémne nízky obsah niklu je výhodný aj z hľadiska ochrany zdravia a životného prostredia, pretože sa pri prevádzke neuvoľňujú ióny niklu, ktoré sa u iných materiálov môžu uvoľňovať počas začiatočnej fázy prevádzky.

Okrem voľby materiálu sú dôležité aj jednotlivé fázy spracovania. Výrobný proces u firmy NIBE prebieha spôsobom, ktorý vylučuje vznik trhlín. Je dôležité, aby po zvarení mal povrch nádoby, ktorý prichádza do styku s vodou, homogénne zloženie. Toho sa u firmy NIBE dosahuje využitím unikátneho procesu morenia, kedy dochádza k pasiváciu povrchu vytvorením rovnomernej vrstvy oxidu na celom vnútornom povrchu nádoby pre ohrev vody.

Pri styku s vodou s extrémne vysokým obsahom chloridov sa môže prejaviť jamková korózia, zvlášť v kombinácii s vysokým stupňom tvrdosti vody, kedy dochádza k usadzovaniu vodného kameňa. V týchto prípadoch sa nemôže kyslík prirodzene obsiahnutý vo vode dostať na povrch ocele a korózia môže prebiehať pod nánosom vodného kameňa.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Dokumenty

Recenzia (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé           Dobré

Opište kód z obrázku:© 2013 - 2024 OKmarket.sk