ABX

ABX - tradičný výrobca a dodávateľ krbových a kachľových pecí

 

z histórie ...

História výroby krbových kachlí začína v 80. a 90. rokoch 20. storočia. Spoločníci ABX sa dohodli na založení vlastnej firmy bez zahraničnej majetkovej účasti. Výrobu zahájili s dvadsiatimi zamestnancami a ročná produkcia štyroch typov kachlí dosahovala celkovo cca 300 ks.
Krbové kachle neboli na slovenskom trhu známe a tak prvé výrobky putovali do zahraničia. Až postupom času si krbové kachle našli miesto na českom trhu a dnes tvoria domáci predaj asi jednu tretinu celkového predaja spoločnosti.

zo súčasnosti ...

Spoločnosť dnes zamestnáva viac ako 300 zamestnancov vo výrobných prevádzkach z Rumburku, vo Varnsdorfe a Starých Křečanoch. Ročná produkcia kachlí z posledných rokoch presahuje hranicu 30 000 ks a okrem Českej republiky sú významnými odberateľmi zákazníci z celej Európskej únii.

 

Kachľové pece

 

Firma ABX vo svojej ponuke nezabudla aj na kachľové pece klasického dizajnu. Vyberať môžete z množstva farebných variantov a tvarov obloženia aj konštrukčného a farebného prevedenia samotných kachlí. Kachľové pece ABX spĺňajú najprísnejšie nemecké a rakúske normy. U niektorých typov kachľových pecí je súčasťou liatinové čelo a liatinové dvierka.

 

 

Krbové pece

Firma ABX disponuje vlastnou skúšobňou pre meranie parametrov kachlí. Vy si môžete ideálny typ krbových kachlí ABX pre Váš byt či dom vybrať podľa ich výkonu a ďalších technických prvkov ako napríklad centrálny prívod vzduchu, ochladzovacia slučka, automatická regulácia čistoty spalín a rozkurovacia klapka pre pece s teplovodným výmenníkom. Výrobca ABX myslel aj na vzhľad a tak si krbové kachle vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. Vyberať môžete zo širokej ponuky farebného prevedenia a veľkosti presklenia, pre väčší pôžitok pri pohľade na praskajúci oheň.

 

 

Krbové zostavy

Osobitný vzhľad a tvar - to sú krbové zostavy ABX. Zostava krbovej obostavby a krbovej vložky je tým najvďačnejším produktom pre náročných zákazníkov. Podľa tvaru, farby a celkového vzhľadu zostáv si môžete zostaviť krb, ktorý sa hodí presne do Vašej obývacej izby. Krbové zostavy nájdete v našom shope za skvelé ceny a vyberať si môžete z veľkého množstva materiálu obloženia, soklov a výkonnosti krbových vložiek.

 

 

 

Kuchyňské sporáky

Firma ABX nezabudla na klasické kuchynské sporáky na tuhé palivá, ktoré sú vhodné nielen na vykurovanie či prikurovanie domu, ale aj pre ohrev, varenie a pečenie . Najčastejšie využitie kuchynských sporákov nájdete predovšetkým v rodinných domoch, chatách a chalupách. Kuchynské sporáky ABX majú klasický, jednoduchý a vkusný dizajn.

 

 

 

Príslušenstvo, doplnky a náhradné diely

Pre Vaše krbové či kachľové pece, vašu krbovú vložku či obostavbu aj pre Váš sporák disponuje firma ABX a na našom shope nájdete veľké množstvo doplnkov a príslušenstva pre prevádzku aj údržbu. Napríklad podkladové sklá rôznych tvarov, veľmi praktické koše na drevo a krbové náradie, čističe sklá a v neposlednom rade teplovodné výmenníky a dymovody. Samozrejmosťou sú všetky náhradné diely, napríklad šamotové tehly na steny a dno ohniska krbových pecí.