SLOKOV VARIANT SL33A Kotol na spaľovanie peliet (4. emisná trieda)
SLOKOV VARIANT SL33A Kotol na spaľovanie peliet (4. emisná trieda) SLOKOV VARIANT SL33A Kotol na spaľovanie peliet (4. emisná trieda)

SLOKOV VARIANT SL33A Kotol na spaľovanie peliet (4. emisná trieda)

Zľava 15%
SLOKOV VARIANT SL33A Kotol na spaľovanie peliet (4. emisná trieda) Použitie kotla: Oceľový teplovodný kotol VARIANT SL 33 A je zdrojom tepla vhodným pre vykurovanie bytov, rodinných domov, prev... Zobraziť celý popis »

2 969,00 EUR
vrát. DPH
3 488,68 EUR

Množstvo:   Porovnať
Výrobca: SLOKOV, a.s.
Záruka: 2 roky
Model: SL33A
Váha: 295,00 kg

Cena dopravy

  • DACHSER: 124,00 EUR
  • DACHSER: 163,60 EUR
  • DPD PL: 32,99 EUR
  • DHL PL: 36,99 EUR
  • DHL: 46,50 EUR
  • Gebrüder Weiss: 95,00 EUR
  • DHL CZ: 52,50 EUR

Popis

SLOKOV VARIANT SL33A Kotol na spaľovanie peliet (4. emisná trieda)

Použitie kotla: Oceľový teplovodný kotol VARIANT SL 33 A je zdrojom tepla vhodným pre vykurovanie bytov, rodinných domov, prevádzok a podobných objektov s tepelnou stratou 12-35 kW. Vykurovací systém musí byť vybavený tlakovou expanznou nádobou a núteným obehom vykurovacej vody, s maximálnym pretlakom 200 kPa. Predpísané palivo pre kotly VARIANT SL 33 A sú drevné pelety priemeru 6-10 mm a tiež hnedé uhlie - orech 2, zrnenie 4 - 25 mm. Pre správnu funkciu horáku je nutné palivo skladovať v suchých priestoroch (min. Pod prístreškom). Dobrá funkcia kotla je podmienená okrem odbornej inštalácie taktiež potrebným komínovým ťahom a správnou obsluhou.

Popis kotla a horáka Kotol je zvarený z oceľových plechov. Vnútorný priestor je rozdelený na spaľovaciu komoru a výmenník, ktorým prúdia spaliny ku dymovému hrdlu. Vstup a výstup vykurovacej vody je vykonaný nátrubky s vnútorným 1 1 "závitom. Dymovod je v osi kotla na zadnej strane.

Vlastné spaľovanie paliva zabezpečuje horák umiestnený v spaľovacej komore, ktorý pracuje na princípe spodnej dodávky paliva. Tento typ horáka sa nazýva retortový a samotné spaľovanie pripomína horeniu v kováčskej vyhni. Z násypky horáku je palivo dodávané šnekovým podávačom (motor s prevodovkou, šnekovnica) do liatinového kolená-retorty. Tu je vytlačované hore na kruhový rošt. Retorta je umiestnená v zmiešavači, do ktorého je fúkaný vzduch ventilátorom. Drážkami medzi retortou a roštom je potom vzduch fúkaný do nahořelé vrstvy paliva. Množstvo spaľovacieho vzduchu (resp. Intenzita rozdúchavanie paliva) je regulovateľné škrtiace klapkou na ventilátore. Vyhorené palivo - popol a škvara - prepadávajú cez okraje roštu do popolníka pod zmiešavačom. Palivo je do spaľovacej časti horáka dodávané v cykloch, ktoré sú nastaviteľné na riadiacej jednotke (viz.dále). Horák sa v automatickej prevádzke zapína a vypína podľa požadovanej teploty vykurovacej vody (nastaviteľná kotlovým termostatom) alebo podľa potreby tepla v referenčnej miestnosti (externým regulátorom - napr. Priestorovým termostatom).

Menovitý výkon 35 kW
Stáložárností 12 hod.
Účinnosť pri otopu predpísaným palivom 85%
Hmotnosť kotla 295 kg
Vodný objem kotla 60 l
Najvyšší pracovný pretlak 2 bar
Prevádzkový ťah 22 Pa
Priemer odťahového hrdla 160 mm

ilustračné foto

Vlastnosti

Parametry
Výkon max. 35 kW
Účinnosť 85 %
Dochladzovacia slučka NIE
Palivo Peletky
Emisná trieda 4

Recenzia (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé           Dobré

Opište kód z obrázku:© 2013 - 2020 OKmarket.sk