Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website
DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320
DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320 DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320 DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320

DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320

DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320 Ohrievač vody EMINENT o objeme 35 l, je optimálnou voľbou pre menšie domy alebo chalupy, kde je nižšia potreba teplej vody. Technické paramet... Zobraziť celý popis »


Výrobca: DRAŽICE
Model: WH072320

Popis

DRAŽICE NIBE Eminent R35 Ohrievač nerezový WH072320

Ohrievač vody EMINENT o objeme 35 l, je optimálnou voľbou pre menšie domy alebo chalupy, kde je nižšia potreba teplej vody.

Technické parametre:
Objem: 35 litrov
Antikorózna ochrana: nerez
Obsah energie pri 80 ° C: 2,4 kWh
Ohrev na 45 ° C pri 1/3kW: 1,4 / 0,5 hodín
Ohrev na 80 ° C pri 1/3kW: 2,9 / 1 hodín
Hmotnosť: 21 kg
Výška: 565 mm
Hĺbka: 467 mm
Šírka: 455 mm
Výkon výhrevného telesa: 1/3 kW
Istenie 1/3kW teleso: 6/10 A
Napájanie: 3 × 400V alebo 230V
Trieda elektrického krytia: IP 24

Ohrievač vody EMINENT je optimálnou voľbou pre menšie domy alebo chalupy, kde je nižšia potreba teplej vody. Ohrievač vody EMINENT je určený pre vertikálne zavesenie na stenu alebo pre ležatú horizontálnu inštaláciu. Ohrievač vody EMINENT je tvorený nerezovou nádržou. Tepelná izolácia ohrievača je prevedená z bez freónové PUR peny (EPS) pre dokonalé izolačné vlastnosti ohrievača. Ohrievač vody EMINENT je vybavený káblom pre jednoduché napojenie na elektrickú energiu do zásuvky 230V (1kW vykurovacie teleso) alebo na dve fázy (3kW vykurovacie teleso). Ohrievač je z výroby vybavený kombinovaným poistným a zmiešavacím ventilom so spätnou klapkou pre priame napojenie na rozvody studenej a teplej vody v dome. Termostat zmiešavacieho ventilu je nastaviteľný maximálne do 80 ° C.

- Kvalitný nerezový ohrievač
- Dlhá životnosť
- Nerezová nádrž zaisťujúci kvalitnú vodu
- Nadštandardné tepelná izolácia
- Kompaktné prevedenie
Nerez EN 1.4521

Nerezové ohrievače vody NIBE
Spoločnosť NIBE mimo tepelných čerpadiel a ich príslušenstva dodáva na slovenský trh aj nerezové elektrické a nepriamovyhrieva ohrievače vody. Nerezové prevedenie ohrievačov NIBE zaisťuje ich vysokú životnosť pri dlhodobom zachovaní kvality vody.

Niečo málo k NIBE nerezovej ocele:
Kvalita použitej nerezovej ocele má na antikoróznu odolnosť nádoby na ohrev vody značnú dôležitosť. Spoločnosť NIBE zvolila feriticko oceľ EN 1.4521. Tá okrem iného obsahuje 18% chrómu a 2% molybdénu, avšak minimálne množstvo niklu. Pretože sa jedná o feritické ocele, nie je náchylná k napäťovej korózii, čo znamená, že je odolná proti zvýšenému obsahu chloridov vo vode.

Vysoký obsah chrómu a zvlášť potom obsah molybdénu zlepšujú odolnosť voči jamkovej korózii. Extrémne nízky obsah niklu je výhodný aj z hľadiska ochrany zdravia a životného prostredia, pretože sa pri prevádzke neuvoľňujú ióny niklu, ktoré sa u iných materiálov môžu uvoľňovať počas začiatočnej fázy prevádzky.

Okrem voľby materiálu sú dôležité aj jednotlivé fázy spracovania. Výrobný proces u firmy NIBE prebieha spôsobom, ktorý vylučuje vznik trhlín. Je dôležité, aby po zvarení mal povrch nádoby, ktorý prichádza do styku s vodou, homogénne zloženie. Toho sa u firmy NIBE dosahuje využitím unikátneho procesu morenia, kedy dochádza k pasiváciu povrchu vytvorením rovnomernej vrstvy oxidu na celom vnútornom povrchu nádoby pre ohrev vody.

Pri styku s vodou s extrémne vysokým obsahom chloridov sa môže prejaviť jamková korózia, zvlášť v kombinácii s vysokým stupňom tvrdosti vody, kedy dochádza k usadzovaniu vodného kameňa. V týchto prípadoch sa nemôže kyslík prirodzene obsiahnutý vo vode dostať na povrch ocele a korózia môže prebiehať pod nánosom vodného kameňa.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Dokumenty

Recenzia (0)

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé           Dobré

Opište kód z obrázku:© 2013 - 2024 OKmarket.sk